yukarı

Volvo

XC60

556.010 - 750.645 TL
Aile boyu ana kucağı
8.8
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8
Konfor
9
Kalite
9
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
9.5
9.0
Kullananlar
ortalama
puanı

2008’den beri 850.000 adedin üzerinde satılan XC60 doğal olarak Volvo’nun göz bebeği. Üstelik artık presitijli Almanların kapısında bekleyen değil - fiyat düzeyi dahil - onlarla dişe dişe savaşan bir Volvo söz konusu. 

 

Gerek dış, gerekse iç tasarımıyla insanda bıraktığı rakipsiz keyif bir yana, toplam kalitesiyle yaşattığı tatmin onu çok cazip bir SUV yapıyor. Yani Audi Q5, BMW X3 ya da Mercedes GLC gibi mağrur rakipleri inceleyip de gönlünüzü yeni Volvo XC60’a kaptırırsanız şaşırmayın. 

 

"Volvo XC60’ın olayı kısaca nedir?" derseniz, her yolcusuna yaşattığı ana kucağı konforu, huzuru ve güven ortamı deriz. 

 

Boyutlarıyla şehir hayatına daha uyumlu oluşu ve aynı rafinelikteki yolculuklarıyla, bizce XC90’dan bile cazip bir paket Volvo XC60. Tabii XC90’ın fazladan hacmine ve yüksekliğine ihtiyacınız yoksa.

Volvo XC60

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Çoğu rakibinin aksine Volvo SUV’leri, “Bir boy büyüğü - Bir boy küçüğü” basitliğinde bir formülle yetinmiyor. Görsel ortaklıklar taşısalar bile, her bir Volvo SUV’si kendine has karakteriyle net olarak ayrışmakta. 

 

Volvo XC60 ise platforumu paylaştığı XC90’a nazaran daha arabamsı hatlarıyla dikkat çekiyor. Bir önceki XC60’ın izinden gittiğini söylemek yanlış olmaz. Zaten, bu kadar sevilen ve kullanışlı oranlardan vazgeçmek için sebep de yoktu. 

 

Eskisinden daha uzun, daha geniş ama daha alçak Volvo XC60. Alt kısmının zeminden yüksekliği de artmış durumda. Boyutlardaki bu artışa rağmen SPA platformu ve kullanılan malzemeler sayesinde ağırlıkta herhangi bir artış yok.

 

Geniş altıgen ön ızgaranın iki yanındaki farlar, Volvo’nun “T” hatlı gündüz farlarını zarifçe taşıyor. “Thor’un çekici”ne benzetilen LED hattı ön ızgaraya kadar uzanan tek Volvo modeli XC60. Tıpkı önde olduğu gibi, arkada da plakalığa kadar uzanan LED stoplarıyla kendine has XC60.

 

İnce uzun cam yüzeyler yüksek bir Station Wagon profili oluştururken, tavana kadar yükselen stoplar tipik bir Volvo imzası. Sonuç; parmağını gözümüze sokmadan dikkat çeken, kişilikli ve zarif bir büyük boy SUV.

İç Mekân
"Parmağını gözümüze sokmadan dikkat çeken, kişilikli ve zarif bir büyük boy SUV Volvo XC60"
Ümit Şen

Volvo XC60 Rakipleri

X3 (2011-17)

BMW

X3 (2011-17)

440.000 - 639.900 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Edge

Ford

Edge

Bayinizle görüşünüz...

İnceleme Fiyat Listesi
Kodiaq

Skoda

Kodiaq

228.591 - 447.855 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Macan

Porsche

Macan

Fiyatlar size bağlı

İnceleme Fiyat Listesi