yukarı

Skoda

Octavia

129.400 - 197.400 TL
Skoda'yı tek modelle anlatmak gerekirse...
8.2
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7.5
Konfor
8
Kalite
8.5
Kullanışlılık
10
Cazibe
7
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Yıllar sonra “Ya ne rahat arabaydı di mi” şeklinde anabileceğiniz, Golf’ün genlerini sonuna kadar genişleten bir kullanışlılık gurusu Skoda Octavia.

 

VW grubu dahil, kompakt sınıfın (arabazzi birimiyle Medium beden) en kalabalık yanlısı arabası o.
 

Sınırları çok zorlamayan ama her işi hakkıyla yapan, kebaptan çok lazanya tadında bir yol arkadaşı Skoda Octavia. Devasa bagaj, dört oda bir salon kabin, tatlı sert sürüş, daimi konfor ve dört dörtlük kalite…

Skoda Octavia

Dış Tasarımı

Skoda Octavia’nın pek akılda kalıcı olmadığı ya da insanın içini kıpraştırmadığı söylenebilir. Tamam, Çek birası kadar keyifli değil belki ama Octavia’nın eskisinden daha iyi göründüğü de kesin.

 

Biraz düz olmakla birlikte, Octavia’nın her detayı doğru, yerli yerinde, modern ve keskin tasarlanmış. Bu düzlüğü kırmak için, 2016 makyajında tasarımcıların ilk işi farlara el atmak oldu ve ikiye bölüp bir parçasını sanki ön ızgaranın devamı gibi çizdiler. Hımmm...

 

Yine ön ızgara ve tamponlarda da hafif dokunuşlar yok değil. Full LED'e geçiş yapan arka farları da unutmayalım. Bu hamleyle Octavia belki Dünya Güzeli’ne dönüşmedi ama bir tık modernleşmenin zararı olmaz.

İç Mekân
"Makyaj sonrası Skoda Octavia belki Dünya Güzeli’ne dönüşmedi ama bir tık modernleşmenin zararı olmaz"
Ümit Şen

Skoda Octavia Rakipleri