yukarı

Peugeot

301

81.700 -120.000 TL
Citroen C-Elysee'nin lezzet ikizi
6.2
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
6
Konfor
7
Kalite
5
Kullanışlılık
7
Cazibe
6
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Citroen C-Elysee'nin lezzet ikizi, Fransızların durumu olmayan ülkeler için ekonomik menüsü Peugeot 301. Her şeyleri o kadar aynı ki isminin C-Elysee'den daha kolay yazılıp okunabilmesi bile Peugeot 301’i 1-0 öne geçiriyor.

 

İncelemeyi okurken “Aaa!.. Bu cümleler Citroen C-Elysee incelemesinde de vardı” diye şaşırmayın lütfen, biz de PSA grubuyla aynı startejiyi denemek istedik:)

 

"Minimum maliyet, maksimum hacim" mantığıyla hayata geçirilen Peugeot 301, beklentisi yüksek Avrupa’dan ziyade Rusya, Çin, Türkiye, Arjantin gibi geriden gelen pazarlara hitap ediyor. Citroen C-Elysee 2017’de Fransa’da da satışa sunuldu ama Peugeot tarafı böyle bir harekete gerek görmedi.

 

En yakın rakipleri ruh ikizi Citroen C-Elysee, Renault Symbol, Skoda Rapid ve Fiat Egea Sedan olan 301, çoğu açıdan hedefine kolay ulaşıyor. Geniş hacim, düşük kullanım maliyetleri ve uygun sayılabilecek başlangıç fiyatı Peugeot 301’in önemli kozları. 

Peugeot 301

Dış Tasarımı

Küçük sınıftan kardeşi Peugeot 208 platformu üzerinde yükselen Peugeot 301, gerdirme işlemleri sonucunda 4,44 m’lik uzunluğa kavuşmuş. 

 

Bagaj beklentisi gereği sedan kasasıyla gayet klasik görünse de 2016 makyaj operasyonu Peugeot 301’i kardeşleriyle daha uyumlu bir tasarıma kavuşturdu. 

 

Dış tasarımdaki yenilikler arasında, kaputtan ön ızgaraya inen Peugeot logosu, ön farlar, değişen tamponlar, sis lambalarının üstündeki LED gündüz farları ve aslan pençesini andıran arka stopları sayabiliriz.

 

Profilden algılanan en önemli fark ise daha dinamik hissettiren yeni jant alternatifleri. 

İç Mekân
"2016 makyajıyla Peugeot 301 kardeşleriyle daha uyumlu bir tasarıma kavuştu"
Ümit Şen

Peugeot 301 Rakipleri