yukarı

Mercedes

GLE (2011-18)

1.964.100 TL
Amerikan irisi Alman SUV'si
7.7
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7.5
Konfor
8
Kalite
8
Kullanışlılık
8
Cazibe
7
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Lütfen dikkat! Görsellerin aksine, bu inceleme 2011-2018 yılları arasında üretilen GLE hakkındadır. 2018 doğumlu dördüncü nesil Mercedes GLE incelemesi için az biraz sabrınızı rica eder, gecikirsek özür dileriz...

 

Altyapısını bir önceki E Serisi’nden alan büyük boy Mercedes SUV’si GLE. Hatırlarsanız bu modelin ismi yakın zamana kadar M Serisi idi. Mercedes’in yeni sınıflandırma çalışmaları sonuncunda Mercedes GLE’ye dönüştü.

 

İlk başlarda lüks SUV savaşları büyük boyutlarda başladıysa da zamanla küçük boyutlara doğru yayılarak devam etti. Daha ulaşılabilir olmaları sayesinde kompakt SUV’lerin satışları çok daha yüksek rakamlara ulaştı. Ama büyük boyutlardaysa meydan halen prestij markalarının elinde.

 

İşte Mercedes GLE, ezeli rakibi BMW X5, Audi Q7, İsves’den Volvo XC90 ve Britanyalı Range Rover Sport gibi fena halde dişli ve çoğu kendisinden taze rakiplere karşı mücadele veriyor.

Mercedes GLE (2011-18)

Dış Tasarımı

M Serisi'nden GLE’ye 2015 yılında geçiş yapsa da aslında 2011 doğumlu mevcut GLE. Peki nasıl bu kadar güncel görünüyor derseniz, yine 2015’e dönmemiz gerek. 

 

Kısaca, ön ve arkadaki far gruplarının tasarımı, öndeki çift hatlı ızgara ve tamponlar yenilendi, M oldu GLE. Bu açıdan gayet modern ve güncel görünüyor Mercedes GLE Serisi. 

 

Karşıdan heybetli ve sağlam duran GLE, C sütunu gerisinde devam eden Land Rover tarzı penceresiyle dikkat çekiyor. Yaşını biraz daha fazla belli eden arka kısımsa biraz olgun ve sakin kalmış. Haksız da sayılmaz, emekliliği yaklaştı ne de olsa…

İç Mekân
"Ön ve arkadaki far gruplarının tasarımı, öndeki çift hatlı ızgara ve tamponlar yenilendi, M oldu GLE"
Ümit Şen

Mercedes GLE Rakipleri