yukarı

Land Rover

Discovery

117.266 - 150.223 Euro
Güzel ve Çılgın
8.9
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8.5
Konfor
9
Kalite
9
Kullanışlılık
10
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Arazi kabiliyetini tarzın önüne koyan, hatta kabilyetini tarza dönüştüren modern bir klasik Land Rover Discovery. Sadece 4x4 yetenekleri değil, hacim ve kullanışlılığı da önemseyenler için 1 numaralı referans noktası. 

 

Türünün en iyisi olduğuna dair belki de en az tartışma yapılan Land Rover kendisi. 

 

Teknolojiyle arazinin, yabanla medeniyetin buluştuğu Discovery, günümüz trendlerine göre gerçekten büyük bir SUV. Tekerli alet çantası Defender ile gösterişli Range Rover arasında bir yerlerde, şahsiyetli deli.

 

Havaysa hava, maceraysa macera, sürücüsüne her istediğini veren, öz hakiki bir 4x4, hatta SUV’dan çok bir 4x4. Tanımla tanımla bitmez. 

 

Land Rover Discovery, hayatı şehir içi ve asfaltta geçenler için, manasız yetenek ve hacimde sanki. Onu olduğu gibi sevenler ve tabii durumu olanlar çek defterini hazırladıysa, başlıyoruz…

Land Rover Discovery

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Discovery 4’deki safkan Land Rover köşelerine sahip değil yeni Discovery. Yuvarlatılmış hatlarıyla Range Rover’lara benzemeye başlaması içimizi biraz burksa da rekabet, değişen trendler ve aerodinami kuralları acımasız. Merak etmeyin, bir sonraki nesilde geçmişi tamamen unutmuş oluruz.

 

Bir öncekinin aksine yeni Land Rover Discovery, Range Rover Sport’tan tanıdık yekpare (monokok) bir yapıya sahip. Yani motor bölümüyle yolcu kabini tamamen alüminyumdan, tek bir iskeletin içinde. 

 

Bu yenilik, 480 kiloya kadar hafiflemenin yanı sıra, tarzdaki mecburi değişimin gizli gerekçesi gibi. Yine de klasik imzalarını tamamen kaybetmiş değil Discovery. 

 

1.89 m ile Land Rover’ın bu en yüksek SUV’u dik açıları ve nispeten sert yüzeyleriyle kardeşlerinden ayrışıyor. Arka tekerin hizasından yükselen C sütunu da devamındaki üçüncü pencere sırasıyla tam bir “Land Rover” hareketi.

 

Bariz yeniliklerin başında, düz kare formlarını terk eden ince ve enlemesine yeni far grupları geliyor. Artık daha akışkan, pürüzsüz ve daha az rüzgâr sesi çıkaran bir model Land Rover Discovery.

İç Mekân
"Artık daha akışkan, pürüzsüz ve daha az rüzgâr sesi çıkaran bir model Land Rover Discovery"
Ümit Şen

Land Rover Discovery Rakipleri