yukarı

Honda

Jazz

98.900 - 110.100 TL
Değiş Tonton!
7.9
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
6.5
Konfor
6.5
Kalite
8
Kullanışlılık
10
Cazibe
8.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Karşınızda “küçük” araba sınıfının en büyüklerinden biri Honda Jazz! Baş ağrıtmaması kadar, değişkenlikteki hünerleriyle de parlayan yıldız.

 

Kendisinin en belirgin özelliği, sürüş kabiliyetleriyle etkilemekten ziyade hayatı kolaylaştırmaya odaklanmış olması. HR-V ile aynı platformu paylaşıyor olmasının da bu konuda çok işe yaradığı kesin.

 

Motordan sürüşe, tasarımdan kullanışlılığa her ayrıntıda ne sıkıcı ne de ateşli Honda Jazz. Heyecan yerine keyifli bir mantık taraftarı da diyebiliriz.

 

“Az alanda çok kullanışlılık” maçında Jazz’ın karşısına çıkacak tüm rakiplerine başarılar dileriz.

Honda Jazz

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Cep MPV’si formatında olması Honda Jazz’ın sempatik ve modern göründüğü gerçeğini değiştirmiyor. Polo, Clio, Fiesta, Yaris, i20 ve daha pek çok geleneksel rakibinin yanında kendine has bir çizgisi var Jazz’ın. 

 

Çoğu rakibinin aksine motor bölümüne minimum alan ayıran Jazz, buradan artırdıklarını kabin ve bagajda sonuna kadar değerlendirmiş. 

 

Biraz düşününce, Honda Jazz’ı Fiesta’dan çok bizde artık satılmayan Ford B-Max ya da Hyundai ix20’ye rakip görmek daha mantıklı geliyor.

 

Başarılı sürtünme katsayısı, dolayısıyla başarılı tüketim değerleri için tasarlanan sivri burun enlemesine ince farlarıyla Jazz’ı daha genç gösteriyor. 

 

Ön kapıdan başlayıp arka stoplara uzanan derin hat ve Volvo’ları hatırlatan, yukarı konumlanmış arka stoplar da sevdiğimiz hareketlerden.

 

Üçüncü nesilde 96 mm uzayan Honda Jazz fazla uysal bulunmuş olsa gerek, 2018 makyaj operasyonuyla sportifleşme hamleleri geldi. Far grupları ve tampon tasarımlarına ufak dokunuşlar bu operasyonda başrolde. 

 

LED gündüz farları ana far grubunun içine çıkarken, yeni sis farları daha saldırgan tasarlanan tamponun alt kısmına yerleşmiş. “Dynamic” donanım paketindeki tampon altı kırmızı hatlar ise Jazz’ın niyeti iyice bozduğunun belirtisi. 

 

Konuya motor bölümünde ayrıca değineceğiz.

İç Mekân
"Üçüncü nesilde 96 mm uzayan Honda Jazz fazla uysal bulunmuş olsa gerek, 2018 makyaj operasyonuyla sportifleşme hamleleri geldi"
Ümit Şen

Honda Jazz Rakipleri

C3

Citroen

C3

70.400 - 101.150 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Clio

Renault

Clio

99.250 - 148.800 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Corsa

Opel

Corsa

82.400 - 107.000 TL

İnceleme Fiyat Listesi
i20

Hyundai

i20

75.407 - 106.697 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Yaris

Toyota

Yaris

72.350 - 115.450 TL

İnceleme Fiyat Listesi