yukarı

Ford

S-Max

220.000 - 373.000 TL
Ne güzel MPV!.. Yaşlandık mı acaba?
8.4
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8.5
Konfor
8
Kalite
7.5
Kullanışlılık
9.5
Cazibe
8.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

fKocaman bir MPV’nin çoluk çocuğu olmayanlar tarafından bile beğenilmesinde bir terslik yok mu? Tamam, kullanışlılıkta başka MPV’lere de gönlümüzün meylettiği oldu ama… 

 

İşin ilginci Ford S-Max’in görüntüsü cazip, sürüşü fantastik. Galaxy ile Gran C-Max arasındaki seçenek olan S-Max kendine “dinamik aile arabası” diye yeni bir sınıf açtı desek yeridir. 

 

MPV ile SW arası bir yerlerde gezinen S-Max’ın doğrudan bir rakibi olduğu şüpheli ama Avrupa’daki satış rakamları onun doğru noktaya temas ettiğini gösteriyor. 

 

Citroen Grand C4 Picasso ya da BMW 2 Serisi Gran Tourer gibi ailevi ilginçlikler dikkatinizi cezbettiyse, Ford S-Max da kesinlikle kısa listede olmalı.

Ford S-Max

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Ford S-Max, aile taşıyıcı otomobillerin bekleme odasına benzemek zorunda olmadığının kanıtı. Üstelik bu ikinci S-Max, Star Wars diyarlarını hatırlatan ilk nesilin burun tasarımı evcilleştirilmiş hali. 

 

Daha iddiasız, ince farları ve Aston Martin şekilli hava girişiyle ön kısım genel Ford tasarımıyla uyumlu, uslu bir çocuk oldu. Keşke Focus’tan çok Mondeo’ya benzeseydi… Olsun, arka yarısı yeter. 

 

Ön çamurluğun üstündeki hava çıkışı ve alçalarak devam eden tavan çizgisi Ford S-Max’in “kinetik dizayn” günlerinden kurtarabildiği ayrıntılar. Dinamik tasarımı tamamlayan arka stoplarla birlikte bu detaylar S-Max’i ağabeyi Galaxy ya da VW Sharan gibi minibüsümsü kutulara benzemekten kurtarıyor.

İç Mekân
"Ön çamurluğun üstündeki hava çıkışı ve alçalarak devam eden tavan çizgisi Ford S-Max’in “kinetik dizayn” günlerinden kurtarabildiği ayrıntılar"
Ümit Şen

Ford S-Max Rakipleri

Alhambra

Seat

Alhambra

Maalesef satış dışı

İnceleme Fiyat Listesi
Galaxy

Ford

Galaxy

231.000 - 392.000 TL

İnceleme Fiyat Listesi