yukarı

Ford

Edge

Bayinizle görüşünüz...
En ''Amerikan'' Ford
8.1
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8
Konfor
8.5
Kalite
7
Kullanışlılık
9
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Ford Kuga'yı ebat anlamında yetersiz bulan ama Ford'dan vazgeçmek de istemeyenler için, bir beden büyük SUV Ford Edge

 

Daha ziyade Amerika kıtası için düşünülen Ford Edge, uzun bir aradan sonra Avrupa’da satılan ilk büyük Ford SUV’u.

 

Tek motor seçeneği olan 2.0 TDCi ile Türkiye’de de şansını deneyen Ford Edge, yayına hazırlandığımız sırada sadece birkaç bayide satılıyor olmasına rağmen bakalım aradığını bulabilecek mi? 

 

Kompakt SUV’ler kadar hareketli olmasa bile, bu sınıfta da Hyundai Santa Fe, Kia Sorento, Nissan X-Trail, Mazda CX-5, Skoda Kodiaq ve Land Rover Discovery Sport, Volvo XC60 gibi dişli ve farklı açılardan güçlü rakipleri var Ford Edge’in.

Ford Edge

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Ford Edge’in aslen Amerika kıtası için tasarlandığı çok net. Yaşlı kıtada yeni olsa da oralardaki hayatına uzun zamandır devam ediyor. “One Ford” kod adlı “bütün dünyada aynı model” stratejisiyle Ford Edge şimdi de Türkiye’de.

 

Bizim için büyük SUV sınıfına giren Edge, Amerika’daki Ford SUV’lerinin orta boylusu aslında. Dış görünüş anlamında bizce Kuga’dan daha bir olmuş ve ne yaptığını bilen bir hali var Ford Edge’in. 

 

2018 makyajlı hali henüz okyanusu aşamamış olsa da yeni bir burun kısmıyla daha sportif bir ifadeye kavuşacak Ford Edge.

 

Mevcut haliyle ön taraf korkusuz bakışları ve yatay çizgili büyük hava girişiyle gayet güçlü görünüyor. Arka taraf ise ortadaki logoda başarıyla buluşan far grubuyla oldukça seksi. Kırmızı LED çerçeveli stopları özellikle beğendiğimiz sır değil.

 

Mondeo, S-Max ve Galaxy ile aynı platformu paylaşıyor Ford Edge. Ama 4,81 m uzunluk ve 1.93 m’lik genişliğe rağmen, bu büyük Edge hiçbir açıdan hantal görünmüyor. 

 

Tabii bu dinamik algıda, nispeten dar camların ve geniş yüzeylerdeki keskin hatların da payı var.

İç Mekân
"2018 makyajlı hali henüz okyanusu aşamamış olsa da yeni bir burun kısmıyla daha sportif bir ifadeye kavuşacak Ford Edge"
Ümit Şen

Ford Edge Rakipleri

Kodiaq

Skoda

Kodiaq

228.591 - 447.855 TL

İnceleme Fiyat Listesi
X3 (2011-17)

BMW

X3 (2011-17)

440.000 - 639.900 TL

İnceleme Fiyat Listesi
XC60

Volvo

XC60

556.010 - 750.645 TL

İnceleme Fiyat Listesi