yukarı

Fiat

Panda

83.900 TL
Türkiye beni anlamadı!..
7.9
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7.5
Konfor
8
Kalite
7
Kullanışlılık
9
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

2003 yılında, kışın bahara kucak açtığı bir sabah, sınıfın kapısından yeni bir çocuk girdi. Öğretmen daha “Yeni arkadaşınız...” diyemeden, ufaklık neşeli sesiyle “Panda!” diye inletti sınıfı.

 

O aslında ikinci nesil Panda’ydı ama görenler şaşırdı, kurcalayanlar şaşırdı, sürenler daha da şaşırdı. Küçük Fiat Panda, o yıl sınıfı birincilikle bitirecek ve “Yılın Arabası” seçilecekti.

 

Fakat zaman acımasızdı... “Arka taraf küçük, bagajın bize yetmez, gürültülüsün, sert gidiyosun…” diyeceklerdi. Belli ki onu hiç anlamamışlardı. Panda’nın cevabı da belliydi: “Kullanışlıyım, eğlenceliyim, az yakıyorum ya, yetmez mi!”

 

Ve sonra üçüncü nesil Fiat Panda geldi. Bir öncekinin başarısını yok saymayan, konfor, güvenlik ve teknolojiye biraz daha ağırlık veren 2012 doğumlu Panda da her işinizi görme konusunda iddialı.

 

Her ne kadar bizim gibi “şehir” kavramının tam oturmadığı memleketlerde pek rağbet görmese de dünyada gayet başarılı Panda. 

 

Neticede, üç nesil ve 35 yılda, toplam 10,5 milyon adetle İtalyan’ın en çok satılan arabası kendisi.

Fiat Panda

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Her ayrıntısında köşeleri yuvarlatılmış bir küpü andıran son Fiat Panda, kullanım kolaylığıyla sıkışık şehir hayatının da köşelerini yuvarlatıyor. 

 

Önceki neslin hatlarını yumuşatma çabası, en açık haliyle ön far tasarımlarında hissediliyor. Evet, belki bir Fiat 500 değil ama Panda da kendi tarzını ortaya koymaktan geri durmamış. Daha neşeli ve rahat tavırlı bir araba Fiat Panda.

 

İçte dışta bolca diktörgen formla donanmış Fiat Panda sanki Citroen’lerin uzaktan akrabası gibi. Basit olayım derken tasarım yapmama kolaylığına da kaçmamış Fiat. 

 

Kapıyla tamamlanan kare şeklinde arka kelebek camı gibi şık, kolay zarar görmemesi için yukarı çekilmiş stoplar gibi akıllı detaylara Panda’nın dört yanında rastlamak mümkün.

İç Mekân
"belki bir Fiat 500 değil ama Panda da kendi tarzını ortaya koymaktan geri durmamış. Daha neşeli ve rahat tavırlı bir araba Fiat Panda"
Ümit Şen

Fiat Panda Rakipleri

Jazz

Honda

Jazz

98.900 - 110.100 TL

İnceleme Fiyat Listesi
i20

Hyundai

i20

75.407 - 106.697 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Picanto

Kia

Picanto

78.900 - 83.900 TL

İnceleme Fiyat Listesi
i10

Hyundai

i10

65.481 - 77.989 TL

İnceleme Fiyat Listesi