yukarı

BMW

7 Serisi

740.800 - 1.238.900 TL
Yedi günah ve bir makam şoförü
9.1
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
9
Konfor
9.5
Kalite
10
Kullanışlılık
9
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Bu boyut, fiyat ve işlevde bir modelin incelemesini arayan var mıdır bilemeyiz ama biz vazifemizi yapalım. 

 

Bu güne kadar ne yaparsa yapsın Mercedes S Sınıfı’nın gölgesini hisseden BMW 7 Serisi, bu sefer dev bir konfor ve teknoloji ordusuyla saldırıya geçmiş. 

 

O kadar ki, isterseniz dijital ekranlı anahtarı elinize alıp arabanın dışından park manevraları yapabilir, içeriyi havalandırabilir ya da ne kadar yakıt kaldığına bakabilirsiniz.

 

Tabii burada okuyacağınız çoğu özelliğin bol sıfırlı opsiyon listesinde olduğunu söylememize gerek yok. Ama para sizin ya da şirketiniz için sorun olmasa gerek, değil mi?

BMW 7 Serisi

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

BMW gamı boyunca fazlasıyla tutarlı bir çizgide ilerliyor BMW 7 Serisi. Alt sınıflardan 3 ve 5 Serisi’nin BMW’ye has karakteri 7 Serisi’nin daha olgun, daha büyük ama en az onlar kadar iddialı bünyesinde toplanmış diyebiliriz. 

 

Bu açıdan bakınca, Mercedes S Sınıfı kadar ayrışan ya da heybetiyle ezen bir karakteri yok 7 Serisi’nin.

 

Şahsen biz, bu klasik BMW tavrından hiç şikâyetçi değiliz. Zira eski 7 serisi o kadar çirkin (çok afedersiniz) far gruplarına sahipti ki, bizce sırf bu yüzden bile yeni modele geçilebilir.

 

Olur da zaten çok iyi olan arka koltuk hacmini abartmak isterseniz, 14 cm uzatılmış bir versiyonumuz da mevcut. Boydan boya devam eden ince hatlar sayesinde BMW 7 Serisi - uzun haliyle bile - dinamizmi ıskalamayan patronların tercihi olabilir. 

İç Mekân
"Mercedes S Sınıfı kadar ayrışan ya da heybetiyle ezen bir karakteri yok 7 Serisi’nin"
Ümit Şen

BMW 7-Serisi Rakipleri

S Serisi

Mercedes

S Serisi

1.376.200 - 2.284.700 TL

İnceleme Fiyat Listesi
S90 - V90

Volvo

S90 - V90

600.750 - 791.390 TL

İnceleme Fiyat Listesi