yukarı

Alfa Romeo

MiTo

Satış dışı
Alfa güzelliklerinin en küçüğü
6.6
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
6.5
Konfor
6
Kalite
6.5
Kullanışlılık
6
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Harikalar yaratma konusunda hiç sıkıntısı olmayan İtalyanlardan, küçük ama sıkı bir güzellik Alfa Romeo Mito.


Her ne kadar ismi Milano ve Torino’nun birleşimi deseler de sanki Mini’ye de tatlı bir sataşma var gibi geldi bize. Doğrudan rakipler arasına DS3 ve Audi A1’i de katabiliriz pekâlâ. Ama korkacak bir şeyi yok Mito’nun. Aşk, ateş, DNA… Maşallahı var.

Tek sorun Türkiye’de artık satışta olmaması! Gerçi aksi bir emir gelmedikçe Alfa Romeo Mito markanın ilk ve tek küçük şehir arabası olarak tarihe gömülecek gibi görünüyor.

Alfa Romeo MiTo

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Alfa Romeo Mito ilk bakışta (tam karşıdan bakmadıkça) Mini’yi epeyce hırpalayacak güzellikte. Bu sınıfta pek olmaz ama Mito boyuna posuna bakmadan sportif ve hatta seksi hatlara sahip. 

 

Alfa Romeo Mito’nun bir güzelliği daha var. O da tasarım çizgileri ve özellikle yuvarlak stoplarıyla Alfa Romeo 4C havasını sıradan ölümlülere koklatması. 

 

2016 makyajı sonrası ön ızgara girişleri dışında bir farklılığı fark etmek zor. Gerçi değişime ne kadar ihtiyacı olduğu da tartışılır. 2008’den beri göz önünde olmasına rağmen hâlâ güzel görünmesi, Alfa Romeo Mito’nun estetiği ne kadar önemsediğinin kanıtı. Şu İtalyanlar var ya!..

İç Mekân
Boyuna posuna bakmadan sportif ve hatta seksi hatlara sahip Alfa Romeo MiTo .
Ümit Şen

Alfa Romeo Mito Rakipleri

A1

Audi

A1

33.493 - 34.233 Euro :)

İnceleme Fiyat Listesi
Fiesta

Ford

Fiesta

89.500 - 120.000 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Mini

Mini

Mini

146.550 - 490.292 TL

İnceleme Fiyat Listesi