yukarı

Subaru

Outback

365.184 TL
Çaktırmadan arazi mafyası
7.6
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8
Konfor
7.5
Kalite
7.5
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
6.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Subaru gibi bir 4x4 uzmanının menüsünde SUV’lere itibar edilmemesi, hele ki bu devirde hayretlik bir durum. En SUV görünen Forester’ın bile tarzını değiştirmekten imtina eden Subaru, kendi klasiklerinden Outback’i adım adım geliştirmeye devam ediyor.

 

İsmindeki “Legacy” kısmını geçmişte bırakan Subaru Outback, aslında onun birkaç cm daha yükselip araziye uymuş hali. Ama Outback’in arazi plastikleriyle paketlenmiş sıradan bir Sation Wagon olduğunu düşünmeyin. 

 

Neden özel olduğunu, pek çok SUV görünümlü kuzunun parçalarını teker teker bırakacağı patikalarda gösteren bir araba bu.

 

Buna karşın, VW grubundan rakiplerin cazibesinden uzak tasarımı, ortalama malzeme kalitesi ve 2 litrelik motorun vergi yüküyle öne çıkmakta zorlanıyor Outback. 

 

Yine de Audi A4 Allroad’un çok altında, benzer hacim ve 4 çekerli VW Passat Variant ile Skoda Superb Combi’nin arasındaki fiyatı, eğer ihtiyacınız bu türden bir arabaysa, göreceli olarak iyi bile sayılabilir.

 

Subaru Outback

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Maceracı bir SW için biraz heyecansız ve bayat görünüyor Subaru Outback. Daha geniş bir ızgara, daha kaslı hatlar ve daha iddialı outdoor donanımları Outback cazibesine çok şey katabilirmiş. Ama belli ki Outback  tasarımcılardan çok mühendislerin eseri.

 

Bu mülayim haliyle Subaru Outback, neler yapacağını pek de çaktırmak istemeyen babalara hitap ediyor sanki. Kullanışlılık odaklı geniş camlar ve kaportadaki sakin dalgalarıyla sportiften ziyade olgun bir araba bu. 

 

Subaru Outback’in zorlu yollardan korkmadığına dair işaretlerse yerden 20 cm yüksek oluşu ve gövde alt kısmını çepeçevre dönen plastik kaplamalar. Tavan rayları da “Yükle kayakları, kanoları, gidelim buralardan’ der gibi. Vallahi bizce de gidelim!

İç Mekân
"Subaru Outback, neler yapabileceğini pek de çaktırmak istemeyen babalara hitap ediyor sanki"
Ümit Şen

Subaru Outback Rakipleri