yukarı

Subaru

Levorg

229.466 TL
Standart donanımın yeter!
7.8
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8
Konfor
6.5
Kalite
8
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Son yıllardaki tarz bocalaması neticesinde imajı fena halde yıpranan Legacy’nin manevi mirasçısı Subaru Levorg. Neyse ki Levorg, Legacy’de yapılan hatalardan ders çıkarmışa benziyor. Hem de bunu markanın üstü tozlanmış değerlerini parlatarak yapıyor ki, bize çok iyi geldi, umut verdi.

 

Yalnız umut düzeyinde tekminliyiz. Çünkü Levorg rüzgâra karşı demesek bile, kendi bildiği yoldan biraz inatla, biraz da kısıtlı imkânlarla gidiyor. 

 

Rakiplerin motor ve şanzıman yumurtladığı bir devirde Subarı Levorg’un şimdilik tek motor (1.6 turbo benzinli) ve tek şanzıman (Lineartronic, yani CVT) seçeneği mevcut. Mevcut tek donanım teknoloji ve konforla tıka basa dolu olduğu için, seçeneksizliği eleştiresimiz gelmiyor.

 

Station Wagon arabaları pek sevmeyen Türkiye, bakalım Avrupalıların "Sport Tourer" ya da "Break" dedikleri bu kasa tipiyle Subaru Levorg’u sevecek mi? Valahi biz seviyoruz.

Subaru Levorg

Dış Tasarımı

Tüm Fotoğraflar

Outback'in daha kompakt, daha genç ve şık hali sanki Subaru Levorg. 

 

Genele yayılmış düz ve sert kavisli hatlar, sağlamlık algısını güçlendirmek için birebir. Enlemesine uzayan, yine sert karakterli far grupları ve özellikle kaputtaki WRX tarzı hava girişi Levorg’a atletik bir hava katmış.

 

Profilden bakınca iki yandan çekilmiş gibi gergin duran Subaru Levorg, hafiften alçalarak devam eden tavan çizgisi, kaslı formları, vurgulu burun yapısı ve çift egzoz çıkışıyla ziyadesiyle sportif görünen bir aile arabası.

 

Buna karşın, şık bulmak için sempati duymanız gereken bir araba Levorg. Kendi başlarına gayet sıkı görünen elemanların toplamda daha “olmuş” bir estetikle buluşması fena olmazdı.

İç Mekân
"Sert karakterli far grupları ve özellikle kaputtaki WRX tarzı hava girişi Levorg’a atletik bir hava katmış"
Ümit Şen

Subaru Levorg Rakipleri

Mondeo

Ford

Mondeo

170.000 - 329.500 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Civic Sedan

Honda

Civic Sedan

100.200 - 175.500 TL

İnceleme Fiyat Listesi
6

Mazda

6

290.400 - 302.000 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Insignia

Opel

Insignia

236.500 - 513.000 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Passat

Volkswagen

Passat

158.400 - 477.600 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Talisman

Renault

Talisman

228.650 - 273.650 TL

İnceleme Fiyat Listesi