yukarı

Subaru

Forester

265.190 - 325.604 TL
Outdoor mağazasında satılacak Subaru
7.6
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7.5
Konfor
8
Kalite
8
Kullanışlılık
8
Cazibe
6.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

1997’de ilk yollara çıktığında sınıfının öncüsüydü Subaru Forester. Klasik bir arazi aracı formunda olmadan da arazi koşullarıyla başa çıkabilen Forester, dayanıklı, güvenilir ve şehirli bir 4x4 idi.

 

Outdoor mağazalarında satılacak türden yüksek station wagon konseptiyle geniş bir hayran kitlesi kazanmıştı. İsminin “Ormancı” olması Subaru’nun niyetini net bir şekilde açıklıyor olsa gerek. 

 

Şimdilerde dördüncü nesil Forester arşınlıyor yolları. Her zamanki gibi görev katırı olan Subaru Forester, sorun çıkarmadan, yılmadan, işini yapmaktan başka bir şeye kafa yormadan çalışıyor. 

 

Bu yüzden ona şehir SUV’si demeye dilimiz varmıyor aslında. Zira en büyük macerasını AVM otoparkında yaşayan şehirliler için doğru araba değil Forester.

Subaru Forester

Dış Tasarımı

Sert ve hatta biraz kaba saba tarzıyla Subaru Forester’ın şehir insanı tarafından hor görülme olasılığı yüksek. Sanki Subaru “Bilen bilsin, ihtiyacı olan alsın, işine gelirse” modunda gibi.

 

Dört çeker uzmanı bir markanın SUV’liği en net modeli olan Subaru Forester, dört nesilde ufak ufak yükselerek “Avcı tırmanıcı station” kabuğunu kırdı.

 

Forester Sport’un tedavülden kalkmasıyla motor kaputundaki vahşi hava girişini de kaybetti Forester. Maceracı ve sert görünme işini artık kızgın bakan farlar ve bol açılı keskin hatlar üstlenmiş durumda. 

 

Çoğu Subaru modelinde olduğu gibi, farlada “C” formlu LED hat modern havalar estiriyor ama şeffaf camlı arka stoplar trendleri biraz geriden takip ediyor gibi.

 

Cazibeyi artırmak adına ilk iş ön ızgarayı genişletip cam yüzeyleri arka doğru daraltmayı öneririz tasarımcı kardeşlerimize. Ya da SUV trend raporlarını okumalarını. Biz onu böyle de seviyoruz ama bu teknik altyapı daha modern bir görünümü hak ediyor.

İç Mekân
"Biz onu böyle de seviyoruz ama bu teknik altyapı daha modern bir görünümü hak ediyor"
Ümit Şen

Subaru Forester Rakipleri

XC60

Volvo

XC60

556.010 - 750.645 TL

İnceleme Fiyat Listesi
Kuga

Ford

Kuga

160.500 - 399.500 TL

İnceleme Fiyat Listesi
CX-5

Mazda

CX-5

255.100 - 256.650 TL

İnceleme Fiyat Listesi
RAV4 Hybrid

Toyota

RAV4 Hybrid

336.000 - 405.300 TL

İnceleme Fiyat Listesi
XV

Subaru

XV

168.771 - 208.171 TL

İnceleme Fiyat Listesi